Operator Call Center (Full-time)

BLUE POINT TELECOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuare de apeluri telefonice (baza de date existenta), in scopul promovarii/vanzarii de produse si servicii.
- Propunerea unei oferte adaptata pe nevoile clientului, in vederea incheierii cu succes a procesului de vanzare.
- Furnizarea de informatii referitoare la produsele si serviciile promovate.
- Gestionarea si rezolvarea solicitarii clientilor, conform procedurilor companiei.
- Asigurarea unui grad ridicat de satisfactie a clientilor.
- Atingerea standardelor de calitate stabilite.
- Realizarea target-ului de vanzari.

CERINTE

- Seriozitate
- Abilitati de comunicare
- Persoana orientata catre client si atenta la detalii
- Capacitate de asimilare cunostinte noi
- Spirit de echipa
- Cunostinte PC (Word, Excel, Outlook, Internet)
- Rezistenta la stres si flexibilitate
- Abilitati de negociere
- Experienta in vanzari si/sau call-center reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Training specializat gratuit
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Program de lucru flexibil
- Salariu fix + bonusuri, in functie de performanta
- Oportunitatea de a lucra pentru clienti renumiti
- Concursuri motivationale
- Team Building-uri periodice.

Din 2006, Blue Point Call Center ofera servicii profesioniste de call center si solutii de business performante, inovative si adaptate fiecarui client. Suntem o echipa dedicata, creativa, pozitiva si ambitioasa, cu oameni care sunt sufletul fiecarui proiect pe care il avem.