Agent servicii clienti, Bucuresti - full time

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, companie de telecomunicatii din Bucuresti Agent servicii client cu activitati de Retentie&Back Office&Telesales

Responsabilitati:

- Procesarea reclamatiilor/cererilor de reziliere si oferirea solutiilor optime in vederea retinerii si loializarii clientului;
- Inregistrarea solicitarilor scrise, primite in cadrul departamentului "Relatii cu clientii", atat din partea clientilor externi, cat si interni;
- Contactarea clientilor, cu scopul promovarii si vanzarii serviciilor si produselor companiei.

Se lucreaza in 2 schimburi a cate 8 h/zi incepand cu ora 10:00/ 12:00.

Contract initial pe perioada determinata de 6 luni, cu posibilitate de prelungire.

Locatia postului este sector 1, zona Pipera - langa statia de metrou.

Pachetul salarial este format din salariu fix de 850 lei net la care se adauga tichete de masa (cate 1 tichet a 9.35 lei pentru fiecare zi lucrata) + bonus ocazional pentru proiectele de vanzari

Pentru aplicatie, va rog sa trimiteti cv-ul pe adresa de e-mail i.achim@trenkwalder.com , specificand postul pentru care aplicati.

CERINTE

• Cunostinte operare PC: Word, Excel, e-mail;
• Cunostinte solide de limba romana si engleza;
• Abilitati excelente de comunicare;
• Orientare catre client;
• Abilitati de identificare si solutionare a problemelor, gandire analitica;
• Initiativa;
• Abilitati de negociere, persuasiune.

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este format din salariu fix de 850 lei net la care se adauga tichete de masa (cate 1 tichet a 9.35 lei pentru fiecare zi lucrata)

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).