Operator call center/B2B telesales

GLOBAL LEADING CONFERENCES KFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- cautarea si identificarea potentialilor clienti in functie de specificul proiectului alocat;
- contactarea telefonica a clientilor si identificarea persoanei de decizie;
- prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor companiei catre segmentul business;
- oferirea de informații relevante și corecte despre serviciile promovate;
- completarea rapoartelor periodice in forma si continutul cerute de superiorul ierarhic;
- participarea la proiecte variate si dinamice in cadrul carora cunostintele si abilitatile pot fi insusite si perfectionate;
- atingerea obiectivelor de vanzari.

CERINTE

Cerinte:

- limba engleza- nivel avansat;
- excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse;
- proactiv, capabil sa gaseasca solutii, creativ, cu initiativa;
- dorinta de a acumula informatii noi si de a se dezvolta profesional - exista posibilitati reale de promovare;
- orientare catre performanta si rezultate, atat individuale cat si la nivel de echipa;
- atitudine business in relatia cu clientii;
- experienta in vanzari nu este necesara dar poate constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- pachet salarial atractiv format din salariu de baza+ comision + stimulente de performanta;
- oportunitati excelente de dezvoltare si evolutie profesionala;
- mediu de lucru modern intr-un colectiv tanar si dinamic;
- training de specialitate si sustinere in activitate prin suport continuu din partea intregii echipe.

Global Leading Conferences (GLC) is a market leader in developing industry focused events where business meets intelligence. We structure our events by investigating into market challenges and top issues that industries endure, to render the most effective learning and networking platforms by creating impactful and pragmatic Business to Business Conferences, Congresses & Trainings .We are specialized in major industries such as: Pharmaceutical, Finance, Energy, Oil & Gas and Human Resources. By attending our events companies shall benchmark advanced strategies, gain the latest knowledge and a competitive edge while enjoying a 5 star environment.