Operator Baza de Date- COMPANIE DOMENIUL AGRIBUSINESS

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contacteaza clientii respectand rutele si listele de contact si colecteaza informatiile prestabilite de la
acestia;
Completeaza informatiile in baza de date asigurand un grad ridicat de acuratete;
Cumuleaza informatiile deja existente in companie cu informatiile externe, valideaza versiunile corecte si
actualizeaza baza de date;
Organizeaza si structureaza datele in baza de date, apeland la surse externe de cate ori este cazul
internet, Primarii, Directii Agricole etc.;
Respecta procesele de cumulare a informatiilor si de validare a acuratetii lor;
Respecta politica de securitate a bazei de date;
Raporteaza Coordonatorului de Departament, pregateste si prezinta rapoartele solicitate de acesta
(rapoarte zilnice, rapoarte lunare si orice alt raport solicitat de catre acesta sau de managementul
companiei)

CERINTE

Studii superioare
Experienta de lucru intr-o echipa de back-office
Experienta de relatie cu clientii prin telefon sau vanzari
Experienta de lucru cu baze de date, cumulare si organizare informatii
Microsoft Office (Word, Excel)
Web browsere si cautare internet la nivel mediu
Lucrul cu aplicatii CRM, ERP, SFA
Cunostinte in utilizarea unui soft de Call Center constituie un avantaj
Cunostinte de lucru in ERP SAP constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Project-Based

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!