OPERATOR ASAMBLARE

SC OPHIR OPTICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- Aplica procesele fluxului de productie in conformitate cu procedurile de lucru, prin utilizarea adecvata a echipamentelor.
- Pregateste componentele ce urmeaza a fi asamblate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie.
- Asambleaza produsele in conformitate cu instructiunile de lucru.
- Testeaza produsele finite si completeaza datele referitoare la rezultatele testelor in conformitate cu comanda de productie.
- Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct.
- Efectueaza si mentine curatenia la postul de lucru.

CERINTE

- Experienta de minimum 2 ani in asamblare/montaj sau in mediu de productie; in cazul in care nu exista experienta anterioara in asamblare, compania ofera instruire in domeniu;
- Experienta (preferabil) in electronica, software,utilizarea statiilor de lipire, curatare, etc.
- Experienta in utilizarea aparaturii de masura si control si al standurilor de testare sau verificare a calitatii;
- Capaciatea de a intocmi rapoarte tehnice simple (nr. componente defecte, tipuri de defecte, etc.) si de a interpreta datele furnizate de standurile de testare.
- Cunostinte de utilizare a calculatorului, tiparire, e-mail.

BENEFICII OFERITE

- In functie de experienta vs cerintele postului;
- Similar companiilor din acelasi domeniu de activitate

DESCRIEREA FIRMEI

Unitate de productie - zona industriala