Online Shop Assistant

EBC

Job expirat

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions este in cautarea unui Online Shop Assistant pentru unul dintre clientii sai, o companie de origine germana, lider pe piata din Europa in domeniul de retail.

Responsabilități
Participa la organizarea si executarea tuturor activitatilor ce tin de departamentul Marketing Online
Asigura suport in intretinerea magazinului online-shop
Efectuaza periodic controale de calitate
Intocmeste analize cu ajutorul unor instrumente de urmarire (Tracking-Tools)
Asigura asistenta in exploatarea si dezvoltarea platformei on-line
Traduce diverse texte (germana-romana)

CERINTE

Minim un an de experienta cu Online – Shop
Avantaj – Studii in curs sau finalizate pe profil: Marketing
Cunostinte: Web Programmierung (HTML), Webcontent, Photoshop, CMS (Content Management Systeme), Seo / SEA, MS-Office
Cunosterea limbii germane la nivel avansat- scris si vorbit
Buna capacitate de organizare și stabilire a prioritatilor
Atitudine pozitiva, fire comunicativa și proactiva
Rezistent/a la stres și atenție distributiva
Capacitatea de a lucra cu termene limita

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa
Asigurare medicala la o clinica privata

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.