Online Sales Representative - toys distribution

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania importa si distribuie branduri renumite de jucarii. Clientii lor sunt conturile internationale (IKA), benzinariile, magazinele locale de profil (LKA) si magazinele online.

Responsabilitati:
• Dezvoltarea portofoliului de clienti in special din zona online- vanzare B2B;
• Gestionarea portofoliului de clienti online existent (informare noutati, listare, preluare comenzi, propuneri promotii, urmarire debite, legatura cu merchandiserii pentru implementarea in magazine);
• Implicare activa in maximizarea vanzarilor pe conturile magazinelor online existente in portofoliul companiei;
• Abordarea lanturilor locale de magazine (LKA) de jucarii din tara;
• Analize de vanzare si de piata complexe.

CERINTE

Cerinte
• Experienta pe o pozitie similara- reprezinta avantaj;
• Abilitati in relationarea directa cu partenerii firmei si in zona de new business- reprezinta avantaj;
• Abilitati foarte bune de operare PC- MS Office (rapoarte si analize complexe in excel);
• Studii superioare finalizate;
• Persoana activa, cu initiativa, orientata spre rezultate si client;
• Capacitate de lucru in echipa cat si independent, cu supervizare minima.
• Excelente abilitati de comunicare si vanz

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant;
• Mediu de lucru placut si dinamic
• Oportunitati reale de dezvoltare personala si profesionala

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.