Online Marketing Specialist

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Crearea, dezvoltarea si administrarea relatiei cu clientii in mediul online:
site-ul companiei, Facebook, LinkedIn – articole/actualizari informatii privind modificari legislative; noi tehnologii pe piata, informatii de business din industrie, informatii economice;
- Research si monitorizare pe piata de profil - identificare nevoi/metode de promovare;
- Colaborare cu toti sefii de departamente referitor la produse si cerinte/nevoi ale clientilor si propune de solutii corespunzatoare pentru clientii nostri;
- Cunoasterea si intelegerea pietii de online din Romania.

CERINTE

Cerinte:
- Experienta prealabila de minim 2 ani mediul online/ in social media (experienta relevanta in activitatea B2B);
- Cunostinte foarte bune de promovare in Social Media: Facebook,Twitter, Google;
- Cunostinte avansate de operare PC (Photoshop, Wordpress, Adobe);
- Cunostinte avansate limba engleza;
- Aptitudini de comunicare in scris - comunicate de presa, articole business oriented;
- Capacitate de analiza, sinteza si redactare concisa si corecta a informatiilor;
- Atentie la detalii si perseverenta in obtinerea unor servicii de calitate;
- Persoana organizata, creativa, ambitioasa, cu initiativa si abilitati deosebite de comunicare si relationare;
- Seriozitate si respectarea deadline-urilor agreate;
- Pasiune pentru mediul online si industria comunicarii;

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.