Online Marketing Specialist

SC SUNRISE INTERACTIVE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face alaturi de noi?
- Vei lucra impreuna cu echipa la conturarea strategiilor de marketing multi-chanel si la setarea obiectivelor campaniilor
- Vei fi responsabil de implementarea strategica si optimizarea campaniilor PPC (Google Adwords - Search, Display & Remarketing, Facebook Ads & Retargeting)
- Vei crea conceptul paginilor de destinatie si vei efectua teste A/B pentru imbunatatirea acestora
- Vei analiza periodic indicatorii de performanta si vei intocmi rapoarte cu explicatii si recomandari pentru clienti
- Vei efectua analize de CRO si vei oferi consultanta pe baza unor tool-uri de tracking
- Vei identifica si vei propune noi oportunitati si canale pentru maximizarea rezultatelor

CERINTE

Este un inceput bun daca:
- Te intalnesti zilnic cu termeni ca: Google Adwords, Display & Remarketing, Google Analytics, Facebook Ads & Retargeting, Landing Page Optimization, Customer Behavior, CRO, ROI si KPI;
- Ai o atitudine pozitiva, o gandire analitica, atentie la detalii si dorinta de a invata;
- Ai minim 2 ani experienta pe o pozitie similara intr-o agentie digitala sau business online;

Esti cu un pas mai aproape de a ne deveni coleg daca:
- Ai obtinut certificarile Google AdWords si/sau Google Analytics
- Esti familiarizat cu tool-uri ca: Optimizely, Clicktale, sau alte tool-uri de optimizare, eye tracking, heat maps, etc
- Te descurci sa lucrezi in Excel (formule, pivoti, etc)
- Sti principiile de baza in UX & CRO
- Ai rezultate online dovedite din campanii anterioare

BENEFICII OFERITE

Ca membru al echipei noastre:
- Vei lucra intr-un spatiu de munca colorat si plin de energie pozitiva, alaturi de oameni cu peste 10 ani experienta in tot ce inseamna digital si cu un stil liber de comunicare
- Vei putea alege sa lucrezi de la un birou, relaxat intr-un beanbag sau pe terasa
- Vei avea acces la resurse pentru dezvoltarea profesionala si personala: traininguri, conferinte, webinars si nu numai
- Vei fi recompensat pentru ideile tale, cu un salariu de inceput de 400 - 700 E + bonusuri de performanta
- Pentru ca tinem la sanatatea ta, iti oferim si asigurare medicala privata
- Iar la noi vei gasi intotdeauna cafea, fructe proaspete si snacks-uri.

"Your website might look amazing, but you also need to be seen in order to be considered. We will put your business upfront where your customers are looking, and make an impact on them with amazing advertising campaigns."