Online Marketing Specialist

Inotec

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Companiei:
INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web. Urmarim sa adaugam valoare clientilor nostri prin proiectele pe care le dezvoltam! Acesta fiind scopul, restul e placerea lucrului bine facut !

Despre pozitia de Online Marketing Specialist
Suntem in cautarea de noi membri pentru echipa noastra de marketing - persoane responsabile, proactive, dinamice si dornice de a se dezvolta profesional. Daca motivatia ta principala este dezvoltarea profesionala, te asteptam sa ni te alaturi.

CERINTE

Ai nevoie de minte deschisa, proactivitate, simtul umorului, dar si sa:
• ai cel putin 3 ani de experienta in marketing online si cel putin 5 proiecte la activ (de preferat ecommerce)
• fii capabil de analiza SEO (Search Engine Optimization) la nivel avansat;
• UX/CRO (User Experience & Conversion Rate Optimization Analyst)
• fii cunoscator mediu online (social media, blogging, Facebook, Twitter, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing etc.);
• ai deschidere catre informatie permanenta cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEM (Search Engine Marketing), Display Advertising, Mobile Advertising;
• ai experienta in marketing online, comunicare si publicitate online;
• constituie avantaj: e-commerce, cursuri specializare / training-uri in domeniul marketing / comunicare / vanzari;
• ai cunostinte gestiune campanii Pay Per Click (PPC);

Responsabilitati:
• Analizeaza comportamentul online al clientilor pentru identificarea nevoilor si cerintelor acestora