Online Marketing Assistant

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un Online Marketing Assistant pentru proiectele noastre de e-commerce. Jobul presupune implementarea si optimizarea campaniilor de marketing online ale website-urilor noastre: campanii PPC, campanii Facebook Ads, campanii affilliate marketing, SEO, etc.

Viitorul nostru coleg va fi responsabil cu:

- Coordonarea Activitatilor de Marketing, cu cele de SEO si de intretinere a contentului; in activitatea de SEO intra si traducerea produselor conform indicatiilor SEO primite.

- Masurarea si optimizarea rezultatelor in Analytics, analizarea lor si raportarea tuturor problemelor aparute.

- Responsabil pentru promovarea in Social Media, prin intermediul canalelor online, Facebook, Twitter, YouTube, Bloguri, etc.

- Elaborarea Strategiilor de conţinut atat pentru mediul online cat si pentru cel offline.

- Colaborarea cu bloggeri, mass-media, agentiile de PR, site-uri, etc.

CERINTE

Persoana proactiva, cu initiativa, responsabila si entuziasta, atitudine orientata spre performanta si catre realizarea obiectivelor, ce are nevoie de minima supraveghere (OBLIGATORIU!);

Persoana ordonata, perfectionista, ce da dovada de chilibru emotional, constanta in atitudini, seriozitate, punctualitate, responsabilitate, capacitate de gestionare
optima a timpului, capacitate de prioritizare a taskurilor;

Excelenta capacitate de intelegere referitoare la comportamentul clientului, la dinamica si cerintele pietei;

Buna capacitate de analiza, sintetizare a informatiei, atentie la detalii;

Spirit de echipa;

Bune abilitati de comunicare si tehnici de negociere;

Foarte bune cunostinte operare calculator: pachet Ms Office (Word, Excel, Outlook, Power Point), Google Apps.

Limba franceza (OBLIGATORIU!);

Bun cunoscator al mediului online (Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, Link Exchange, Social Media, Blogging, etc.) si offline.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Crestere salariala asigurata in functie de performanta;
• Echipa tanara si dinamica;
• Participarea la proiecte variate si dinamice in cadrul carora cunostintele si abilitatile pot fi insusite si perfectionate;
• Sansa de a construi o cariera in domeniul marketingului online / ecommerce intr-un mediu tanar si dinamic;
• Oportunitati de promovare;
• Training-uri specializate si suport continuu pentru cresterea profesionala cu o echipa entuziasta de tineri profesionisti.