On-line Manager

Extrem Sports Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea/traducerea de descrieri specifice produselor, in limba romana si engleza cu integrare keywords/SEO
- Elaborare strategii marketing short/medium term
- Editare imagini la nivel basic
- Intocmire si mentenanta baze de date (MS Excel si Google Docs)
- Gestionarea stocurilor prin aplicatii dedicate
- Gestionarea produselor si comenzilor din magazinul on-line
- Administrarea produselor pe alte platforme online (shopmania, compara, ebay, emag, etc)
- Supravegherea permanenta a competitorilor si a evolutiei preturilor
- Activitati de marketing si promovare specifice (Facebook, MailChimp, etc)
- Participarea la evenimente specifice

CERINTE

- Studii medii sau studii superioare
- Foarte bune cunostinte de Microsoft Excel si Word, Google Documents. (obligatoriu)
- Cunostinte bune in editarea imaginilor
- Experienta in on-line: gestionare magazine online (CS-Cart, Magento, WordPress), aplicatii de direct mailing (Mail Chimp), gestionarea si administrarea paginilor de Social Media.
- Google Analytics si alte unelte de marketing online
- Abilitati demonstrate de organizare, time planning si comunicare
- Capacitate dovedita de concentrare si respectarea termenelor limita
- Entuziasm, dinamism si disponibilitate;
- Punctualitate, promtitudine si responsabilitate
- Initiativă si dorinta de perfectionare continua;
- Spirit dezvoltat de echipa;
- Capacitate de invatare
- Calm si rezistent la stres
- Cunoştinţe foarte bune de limba engleza
- Permis de conducere cat. B si experienta in conducere
- Cunostinte minime de programare si/sau web design la nivel intermediar sunt considerate un plus.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru placut dar provocator
- Contract de munca part/time sau fulltime
- Bonusuri de performanta si comision din vanzarile online;
- Participarea la activitati specifice (evenimente, demonstratii, targuri);
- Dezvoltare profesionala prin training de specialitate;
- Posibilitatea de avansare;
- Un loc de munca stabil si mai ales provocator.