Ofiter Recuperare Creante

Ocean Credit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocean Credit isi mareste echipa de Recuperare Creante

Responsabilitati:

- Gestionarea portofoliului de client restantieri;
- Organizarea, efectuarea si urmarirea recuperarii telefonice, pe cale amiabila, a creditelor restante;
- Realizarea unei analiza a situatiei financiare a clientului si gasirea de solutii pentru plata restantei;
- Oferirea informatiilor referitoare la ratele restante sau date scadente.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta similara in domeniul bancar sau in cadrul unei companii financiare nebancare (IFN) constituie un avantaj;
- Buna capacitate de analiza si sinteza a indicatorilor financiari;
- Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare

Ocean Credit este compania care ofera primul produs de creditare online, instant, chiar si in afara orelor bancare.
Misiunea noastra este de a oferi un serviciu de creditare rapid, care sa vina in intampinarea nevoilor urgente.
Atentia permanenta fata de clienti, ne-a determinat sa oferim un produs flexibil si sigur bazat pe o tehnologie noua.

Ocean Credit isi propune sa fie alaturi de clientii sai pe termen lung, consolidand o relatie bazata pe incredere si siguranta.