Ofiter procesare credite retail - Directia Procesare Credite Retail

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Verifica incadrarea in conditiile de eligibilitate ale clientilor, respectiv: informatii generale legate de client, sursa si caracterul de stabilitate si continuitate a veniturilor, obligatiile de plata, nivelul de acoperire cu garantii conform specificului produsului de creditare pentru care a optat clientul, etc
-Analizeaza comparativ informatia din documentele scanate cu datele introduse in aplicatiile de originare credite;
-Verifica aplicantii de credite in sistemele interne ale Bancii si acolo unde este cazul, si din surse externe;
-Mentine legatura cu managerul relatii clienti privind eligibilitatea clientului eligibilitatea clientului prezentarea şi/sau completarea dosarului de credit
-Verifica dosarul de creditare al fiecarui client pentru a se asigura daca este complet.

CERINTE

- Studii Superioare Economice absolvite
- Cunosterea produselor bancare destinate clientilor persoane fizice
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza
- Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
- Pachet atractiv de beneficii;
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»