Ofiter colectare debite

KI DEBTSERVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea telefonica a debitorilor si preluarea apelurilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite;
- Informarea debitorilor in legatura cu aspectele specifice debitelor/platilor si negocierea in vederea recuperarii sumelor restante, conform termenelor si procedurilor departamentale, actionand politicos si eficient;
- Instruirea debitorilor in legatura cu metodele de plata si propunerea de variante de achitare a restantelor;
- Solutionarea situatiilor speciale ale debitorilor din sfera sa de competenta intr-o maniera politicoasa si profesionala;
- Colaborarea cu alte departamente implicate in procesul de colectare;
- Pastrarea istoricului interactiunii cu debitorii in aplicatia interna, pentru rezolvarea optima a cazurilor;
- Duce la indeplinirea altor cerinte venite din partea conducerii companiei.

CERINTE

- Studii medii sau superioare (finalizate);
- Cunoasterea limbii engleze, la nivel conversational;
- Cunostinte operare PC: Office, Outlook, Internet explorer.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv: salariu net 1000 RON, bonuri de masa si bonusuri de performanta;
- Abonament medical privat;
- Contract pe perioada nedeterminata;
- Program de lucru 6 ore pe zi, in ture (08:00 - 14:30 si 14:30 - 21:00);
- Program de training platit;
- Flexibilitate la ture;
- Mediu de lucru atractiv.

Suntem o societate cu profil juridic, specializata in recuperarea de creante, avand in gestiune portofolii de la jucatori importanti din domeniul bancar si servicii.