CONTABIL- OFITER COLECTARE CREANTE- IFN

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la activitatea de recuperare a creantelor rezultate din contractele de credit finantate de companie( IFN), având permanent în vedere maximizarea performantelor personale, ale departamentului si implicit ale companiei
• Emite extrasele de cont si le trasmite clientilor
• Stabilirea comportamentului de plata al clientilor necesar depart. de analiza
• Urmarire scadente finale si instiinatre clienti si front office conform procedurii de recuperare creante
• Urmarire rate/contracte ajunse la scadenta conform procedurii de recuperare
• Apeluri telefonice si notificari conform procedurilor specifice
• Preda dosarele de recuperare pe cale juridica catre prestator si urmareste evolutia acestora
• Intocmeste raportari periodice privind activitatea profesionala desfasurata
• Arhiveaza documentele de lucru
• Participa la intocmirea procedurilor de lucru, implicindu-se in proiectele derulate in cadrul departamentului
• Participa la formarea noilor colegi
• Participa la activitatile de parametrare/dezvoltari informatice legate de aplicatia de gestiune
• Indeplinirea altor sarcini specifice domeniului de activitate, stabilite de conducere
• Cunoaste si respecta procedurile, normele de lucru si regulamentele de functionare ale firmei
• Efectueaza controlul de nivel 1 conform celor stabilite cu auditul intern si arhiveaza rezultatele verificarilor
• Pastreaza secretul profesional in relatia cu clientela, pastreaza confidentialitatea asupra tuturor informatiilor aflate la dispozitia sa, care privesc persoana, patrimoniul, activitatea, relatiile personale sau de afaceri ale clientilor, contractele incheiate cu clientii sau serviciile prestat pentru acestia
• Sesizeaza imediat superiorul ierarhic, sau in lipsa acestuia Directorul General, orice risc ce ar putea aduce prejudicii societatii.
• Participa la orice activitate legata de buna desfasurare a activitatii societatii.

CERINTE

Studii superioare in domeniul financiar contabil
Experienta de minim 3 ani in domeniul economic- CU EXPERIENTA IN COLECTARE CREANTE
Cumostinte de utilizare a calculatorului (MS Office)
Limba engleza nivel mediu

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!