Office manager

Asociația Taijiquan Training Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dorim să ne mărim echipa!

Dacă ai preocupare și interes către domeniul nostru de activitate (acesta este un criteriu obligatoriu) și dacă dorești să te alături unei echipe entuziaste care își desfășoara activitatea în cadrul unei organizații non-profit, înseamnă că ești persoana de care avem nevoie.

Ce responsabilități vei avea:

- menținerea legăturilor cu clienții (telefonic, e-mail);
- primirea clienților și asigurarea protocolului necesar;
- menținerea legăturilor cu persoanele din cadrul organizației;
- menținerea legăturilor cu terții (contabil, administrația financiară, efectuarea anumitor plăți, etc);
- activități administrative și organizarea activității de birou;
- contabilitate primară;
- newsletter către clienți;
- actualizare bază de date clienți;
- ajutor oferit managerului în desfășurarea activităților zilnice;
- asigurarea stocului de produse necesare desfășurării activității (logistică).

Program:
Luni – Vineri: 10.00 - 18.00

CERINTE

Cerințele pentru ca să te încadrezi pe acest post:

- abilități de utilizare PC, MS Office;
- abilități de utilizare a internetului;
- comunicare bună și atitudine diplomatică;
- persoană organizată, responsabilă, cu inițiativă;
- fire adaptabilă și creativă;
- atenție la detalii;
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă;
- spirit de echipă, abilităţi de inter-relaţionare;
- proactivitate și entuziasm;
- prezintă un avantaj cunoștințe minime photoshop;
- deschiderea către a învăța lucruri noi.

Dacă încă nu ai toate aceste cunoștințe, ne interesează ca tu să fii dornic(ă) să le asimilezi și să le aprofundezi.

Asociația Taijiquan Training Center, pe parcursul a peste 20 de ani de activitate, a contribuit activ la promovarea în România a practicilor tradiționale chinezești pentru sănătate, în special taijiquan și qigong.

Valorile principale care ne definesc sunt: autenticitatea practicilor, transmiterea tradițională a cunoștințelor străvechi, validarea științifică a valorilor tradiționale, adaptarea practicilor la viața omului modern și nu în ultimul rând, axarea pe a obține rezultate rapide în îmbunătățirea condiției fizice, managementul stresului și întărirea sănătății.

Începând cu anul 2010, ne-am axat pe predarea taijiquan-ului așa cum este practicat în școala Maestrului Yang Songquan din Beijing, China. Maestrul Yang Songquan a studiat timp de peste 50 de ani stilul Chen de taijiquan, medicina tradiţională chineză și practicile de cultivare internă şi ca urmare, este recunoscut ca unul dintre marii maeştri ai Chinei.

Pentru o asimilare cât mai bună a acestor valori, am organizat evenimente atât în România, cât și în China.

De-a lungul timpului am organizat stagii de inițiere, cursuri săptămânale, tabere de vară, stagii intensive de pregătire în China.

Misiunea noastră, este de a promova beneficiile practicilor tradiționale chinezești pentru sănătate, facilitând accesul cât mai multor persoane la o instruire directă, de la om la om.

Site: www.taijidao.org
Facebook: Școala Taijidao