Next Level Frontend Web Developer

UPDIVISION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Programezi interfete user-friendly
- Optimizezi aplicatii pentru scalabilitate si viteza
- Scrii cod curat si comentat
- Faci research pentru cele mai bune solutii tehnice
- Te consulti cu directorul tehnic si echipa pentru a implementa cele mai bune solutii
- Respecti deadline-urile pe care le-ai setat singur
- Participi la SCRUM meetings

CERINTE

Cum trebuie sa fii ca om:
- Atent la detalii
- Sa iti placa sa gasesti solutii impreuna cu colegii
- Sa fii fun:)

Ce trebuie sa stii ca frontend web developer:
- Experienta minimum 2 ani
- Cunostinte medii de Javascript (jQuery), JSON si AJAX
- Experienta cu Bootstrap
- Experienta in construirea interfetelor responsive
- Cunostinte medii HTML5 si CSS3
- Cunostinte Adobe Photoshop / Gimp pentru taierea designului (PSD to HTML)
- Experienta cu un tool de versionare precum Git sau SVN
- Cunostinte medii de on-page SEO
- Limba engleza nivel mediu

Este un plus daca ai experienta cu:
- Bootstrap 4 sau Bulma
- BEM
- Package managers precum Npm sau Yarn
- Module bundlers precum Gulp si Webpack
- Framework-uri precum VueJS si ReactJS
- ECMA Script
- API-uri, requesturi asincrone
- Construirea interfetelor compatibile cu device-urile mobile
- Software-uri de project management precum Jira, Trello, Asana

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
- Salariu pe masura cunostintelor, adica iti oferim cat meriti; plus ca la noi se platesc orele suplimentare
- Mediu de lucru fain, fara reguli absurde, colegi tineri si deschisi la minte.
- Vei avea ocazia sa lucrezi direct cu unii dintre cei mai inteligenti oameni de pe 4 continente
- Locatie centrala si cool (birouri intre statiile de metrou Universitate si Piata Romana)
- Program ultra-flexibil

UPDIVISION este o agentie care face custom web development & UX design pentru clienti de pe patru continente. Ne mandrim ca putem lucra cu cele mai noi tehnologii pentru clienti care vor sa schimbe lumea.