Network Engineer

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

-Asigura expertiza tehnica;
-Asigura suportul tehnic de specialitate de nivel inalt pentru proiectele de client privind faza de pre-sales in procesul de furnizare a serviciului, numai la cererea reprezentantilor de vanzari, atunci cand apar problemele tehnice de nivel ridicat care depasesc aria serviciilor standard;
-Este la curent cu cele mai noi tehnologii;
-Colaboreaza cu departamentele implicate in activitatea de provizionare pentru rezolvarea rapida a problemelor care pot intarzia furnizarea serviciului catre client.

CERINTE

Cerinte:

- Studii superioare (licenţă) în domeniul tehnic, de specialitate: electronică, telecomunicaţii, automatică sau calculatoare.
- Experienta in activitati cu caracter tehnic in domeniu telecomunicatiilor sau IT – constituie avantaj
- Certificari IP : CCNA, CCDA, etc. – constituie avantaj
- Abilitati de analiza a datelor cu caracter tehnic
- Bune abilitati de comunicare in limba romana si limba engleza
- Cunostinte in domeniul retelelor de comunicatii de date
- Experienta in utilizarea MS Office (Word, Excel, Power Point, Project, Visio, etc.)

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg