NET Developer (C#)

SC Acrelec SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Recepționarea și implementarea solicitărilor de dezvoltare pentru proiectele noi;
• Participarea la stabilirea strategiei interne de dezvoltare a aplicațiilor;
• Implementarea de feature-uri pentru proiectele existente;
• Code review.

CERINTE

Criterii de selecție:
• Experiență nivel Middle în C# / .Net (2 – 7 ani)
• Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat (scris,citit,vorbit)

Candidatul ideal:
• A lucrat cu Visual Studio (preferabil 2013), WPF, SQL, mySQL și MongoDB
• Este capabil să simplifice noțiuni complexe
• Este atent la detalii și are privire de ansamblu
• Este la curent cu noutățile din domeniu
• A luat parte la dezvoltarea aplicațiilor destinate tuturor genurilor de oameni

Magazinul viitorului: Kioskul self-order. Mai rapid, mai eficient.

Acrelec Software este departamentul de cerecetare și dezvoltare software al Acrelec (www.acrelec.com), lider european în furnizarea de soluții complete (hardware & software & servicii) pentru piața de retail (puncte de vânzare: magazine, supermarketuri, restaurante).
Soluțiile noastre sunt prezente în cele mai mari rețele de magazine și restaurante: McDonald's, KFC, Burger King,Quick, Auchan, Carrefour, Walmart, ASDA, Tesco în peste 45 de tări. Echipamentele și tehnologiile Acrelec sunt folosite zilnic de milioane de oameni în întreaga lume.