.Net Architect

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam colegi exceptionali! Fa urmatorul pas in cariera ta si contribuie la succesul nostru global! In divizia Products din Star Storage este locul potrivit pentru tine. Descopera de ce!

1. Lucrezi cu tehnologii de ultima generatie
Stim cat de important este sa ai acces la tehnologii moderne care iti permit sa pui in practica cele mai inovative idei si care sa iti faciliteze cele mai bune conditii de productivitate.
2. Suntem agili
Lucram dupa o metodologie agila incurajand ideile, initiativa personala si pretuim rezultatele.
3. Faci parte dintr-un succes la nivel global
Produsele noastre software sunt apreciate la nivel global, fiind utilizate de clienti de top pe patru continente (SUA, Europa, Asia si Africa), iar tu ai oportunitatea de a contribui la acest succes.
4. Capeti experienta in proiecte de exceptie pentru clienti de top
Avem clienti din industrii diverse, atat din Romania cat si din lumea intreaga. Ai astfel ocazia sa depasesti multiple provocari si sa te dezvolti prin participarea la realizarea unor proiecte de exceptie.
5. Evoluezi profesional beneficiind de experienta acumulata in 14 ani
Beneficiezi de cunostintele si experienta ultimilor 14 ani si ai ocazia sa-ti imbogatesti cunostintele, avand acces la o baza de cunostinte si la cursuri profesionale pentru certificari de top.

Responsabilitati:

• Concepi arhitectura si dezvolti un produs software enterprise, luand in calcul criterii de scalabilitate si performanta
• Aplici metodologia agila de dezvoltare Scrum.
• Contribui la toate fazele ciclului de dezvoltare.
• Te asiguri ca modulele sunt dezvoltate in conformitate cu specificatiile de business si sunt livrate in termenele asumate.
• Te implici activ in imbunatatirea continua a solutiilor, investigand tehnologii si metode alternative de implementare, pe care le propui si le discuti cu echipa de constructie.
• Rezolvi situatii si probleme tehnice deosebite, esti un pol de stabilitate in echipa si ai rol de mentor pentru colegii tai
• Realizezi documentatia tehnica pentru produsul software la care lucrezi

CERINTE

• Studii superioare de profil informatic.
• Experienta de minim 5 ani in dezvoltarea de aplicatii software.
• Experienta de minim 2 an in analiza si proiectarea de aplicatii si solutii software complexe.
• Cunostinte temeinice privind programarea orientata pe obiect si design patterns.
• Experienta in aplicarea unei metodologii agile de lucru (ex SCRUM). Un avantaj constituie experienta cu TDD si Unit Testing.
• Experinta in dezvoltarea aplicatiilor web si cunostinte foarte bune de C# 3.0+, .Net Framework 4.5, ASP.NET MVC 5, Web API, Identity Framework
• Cunoasterea temeinica a limbajului SQL, a bazelor de date relationale si a cel putin unei tehnologii de tip ORM (Entity Framework, NHibernate)
• Cunostintele bune despre WPF, WCF
• Reprezinta un avantaj experienta cu cel putin un framework JavaScript(ex Jquery).
• Cunostinte bune de administrare IIS, si SQL Server sunt de asemenea un avantaj

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).