MUNCITORI CALIFICAŢI

S. ROMAERO S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

ROMAERO S.A. ANUNŢĂ ORGANIZAREA SELECŢIEI PENTRU OCUPAREA URMĂTOARELOR POSTURI VACANTE:

1. ACOPERITOR METALE - cod COR 812216;
2. ASCUŢITOR SCULE - cod COR 722404;
3. DEBITATOR MATERIALE - cod COR 722428;
4. FREZOR UNIVERSAL - cod COR 722408;
5. GALVANIZATOR - cod COR 812201;
6. LĂCĂTUŞ AJUSTOR - cod COR 722201;
7. LACATUŞ CONSTRUCŢII STRUCTURI AERONAVE - cod COR 722207;
8. LĂCĂTUŞ MECANIC - cod COR 721410;
9. LĂCĂTUŞ MECANIC ÎNTREŢINERE şi REPARAŢII UNIVERSALE - cod COR 721424;
10. MECANIC DE AVIAŢIE - cod COR 723201;
11. OPERATOR CHIMIST PRODUSE ANORGANICE - cod COR 812120;
12. OPERATOR MAŞINI UNELTE COMANDĂ NUMERICĂ - cod COR 722323;
13. OPERATOR POLIESTER ARMAT FIBRĂ DE STICLĂ - cod COR 813112;
14. RECTIFICATOR UNIVERSAL - cod COR 722412;
15. SCULER MATRIŢER - cod COR 722202;
16. ŞLEFUITOR METALE - cod COR 722407;
17. STRUNGAR - cod COR 722413;
18. SUDOR - cod COR 721208;
19. TERMIST-TRATAMENTIST - cod COR 812141;
20. TÂMPLAR MANUAL UNIVERSAL - cod COR 752206;
21. TINICHIGIU STRUCTURIST AVIAŢIE - cod COR 721306;
22. VOPSITOR INDUSTRIAL - cod COR 713202;
23. VULCANIZATOR LA PRESE - cod COR 814104.

CERINTE

PROFILUL CANDIDAŢILOR
Candidaţii trebuie să dispună de o bună reputaţie la nivel personal şi profesional;
Disciplină, seriozitate, corectitudine şi dorinţă de colaborare pe termen lung;
Competenţe de identificare a problemelor şi iniţiere de soluţii;
Persoană organizată, orientată spre rezultat şi calitate;
Disponibilitate la program prelungit/flexibil.

Criterii de recrutare şi selectare necesar a fi îndeplinite cumulativ:

1. Absolvent(ă) de studii: medii/curs calificare;
2. Dexteritate manuală şi atenţie la detalii;
3. Înţelegere tehnică, gândire logică, lucrul în echipă;
4. Capacitate de intervenţie rapidă în rezolvarea de probleme.

Criterii specifice care constituie un avantaj:

1. Cunoştinţe tehnice teoretice şi practice corespunzătoare meseriilor vizate de candidat;
2. Experienţă în domeniu.

DEPUNEREA CANDIDATURII

Documente necesare:

1. Curriculum vitae şi scrisoare de intenţie
2. Copia actului de identitate
3. Copia diplomei (lor) de studii, atestate profesionale
4. Recomandări, caracterizări.

Modul de transmitere a dosarului de candidatură:

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masă

Romaero este o companie aerospatiala care integreaza in aceeasi locatie doua activitati majore: fabricarea de aerostructuri si intretinere si reparatii pentru aeronave de transport civile si militare. Este cea mai mare companie din Industria Aeronautica Romana, cu peste 90 de ani de traditie in acest domeniu si este situata langa Aeroportul Baneasa.