MOTION GRAPHICS DESIGNER

OnScreen

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluare şi implementare a cererilor de la Coordonatorul de Producţie
Editare de materiale video pentru evenimente corporate, videoclipuri, spoturi publicitare,/
Realizare de filmuleţe animate, în tehnicile 2D flat animation, doodle video etc.
Folosirea de elemente 3D în video mapping şi alte proiecte video.
La nevoie, producţie de grafică publicitară pentru mediul online (bannere animate)
Toate acestea cu ajutorul unei bune viziuni artistice, îmbinate cu eficienţa tehnică.

CERINTE

Pe tine te căutăm, dacă te ştii cu familia Adobe:
eşti într-o relaţie de lungă durată cu After Effects
eşti prieten bun cu Photoshop şi Illustrator, dar şi cu Premiere
sunteţi mai mult cunoştinţe, dar ştii cum să îl iei pe Flash, astfel încât relaţia voastră să treacă la un alt nivel
Eşti colegul ideal, dacă ştii ce poate Cinema 4D / 3Dmax şi ai şi tu ceva de dăruit în această relaţie.
Altfel:
Eşti o persoană eficientă, organizată, cu un bun management al timpului.
Printre calităţile tale se numără responsabilitatea, atenţia la detalii şi pasiunea pentru lucruri bine făcute
Atunci când este necesar, poţi lucra rapid, dar fără să neglijezi calitatea execuţiei
Eşti o persoană creativă şi găseşti calea cea mai simplă de a rezolva task-urile.

BENEFICII OFERITE

Domeniu creativ, inovativ și destul de nișat
Activitate diversificată, din care poți învăța încontinuu – atât Video Marketing, cât şi soluţii interactive new media pentru evenimente
Deschidere către proiecte internaţionale
Profesionalism și pasiune pentru lucruri bine făcute
Atmosferă de lucru placută
Flexibilitate

Fie că vrei să îţi promovezi produsul, serviciul, compania prin intermediul unui eveniment, fie pe internet sau pe TV, ai nevoie de content. Filme de prezentare realizate în diferite tehnici, prezentări video captivante, spoturi radio şi TV… le găseşti pe toate la noi.
Suntem un studio de producţie şi post producţie video, cu 5 ani de experienţă pe cont propriu şi alţi 13 ani de experienţă individuală în televiziune, marketing şi branding. Suntem o echipă dedicată şi pasionată de fiecare proiect în care ne implicăm.