Montator Structuri Metalice

Camusat Rom Telecomunicatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Context

Camusat este o companie multinationala cu prezenta in peste 45 de tari si cu peste 2000 de angajati. Din anii ‘40 compania a crescut si a dezvoltat 5 linii de business, cum ar fi: constructiile de site-uri de telecomunicatii, instalare si punere in functiune echipamente radio, proiectare si instalare sisteme de alimentare alternative cu energie regenerabila si hibrida, instalare si mentenanta de retele de fibra optica si servicii de monitorizare si gestionare ale echipamentelor montate la nivel mondial.

Functia postului

Pentru a executa asamblarea si modernizarea retelei de telecomunicatii din Romania si celelalte tari din grupul Camusat, cautam montator infrastructura telecom (turnuri metalice si rooftops). Candidatul ideal va avea experienta in manipularea structurilor metalice si in lucru la inaltime, respectand in acelasi timp standardele de siguranta impuse.

Cautam persoane dispuse sa plece in delegatii in strainatate pe perioade de pana la 6 luni. Compania va suporta toate costurile cu delegatia si ofera diurna.

Sarcini

• Instalare turnuri de telecomunicatii si structuri tip rooftop;
• Montarea/demontarea elementelor de constructii civile: suporturi de antena, antene, cabluri, balizaj diurn si nocturn;
• Asigurarea manipularii, transportului, depozitarii, pieselor, subansamblelor, sculelor.

CERINTE

Cerinte

• Studii medii (liceu, studii profesionale) cu profil tehnic este un plus
• Disponibilitate pentru deplasare in tara si / sau strainatate
• Cunoasterea la nivel conversational a limbii franceze este un plus
• Orice experienta in asamblarea de structuri metalice este un plus
• Abilitatea de a lucra la inaltime - un certificat de alpinist utilitar este un plus, dar nu obligatoriu (va vom certifica noi)
• Certificat de legator de sarcina (ISCIR) este un plus, dar nu este obligatoriu
• Cunoasterea diferitelor materiale si instrumente utilizate in ansambluri metalice
• Cunostinte minime de reguli de securitate si sanatate
• Permis de conducere (B) este un plus, dar nu este obligatoriu
• Atentie la detalii, dexteritate si constiinciozitate

BENEFICII OFERITE

Beneficii

• Salariu motivant, diurna (pentru delegatiile din tara si din afara tarii)
• Transport, cazare si permis de munca pentru delegatiile in afara tarii
• Bonusuri de performanta
• Oportunitatea de a lucra in proiecte industriale majore, inovatoare
• Cariera si oportunitati de dezvoltare bazate pe performanta in constructii civile si / sau tehnologie radio
• Pachet de beneficii (asigurare medicala, transport, activitati sportive)