Mid-Senior Web Developer

PopCash.Ner

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea companiei:

Popcash.net este o platforma internationala de publicitate on-line care livreaza peste un miliard de reclame lunar in toata lumea. Colaboram, in momentul de fata, cu retele de site-uri (publishers) si agentii de publicitate (advertisers) de top. Inca de la inceput compania a fost intr-o continua crestere, insa, in momentul de fata dorim sa acceleram acest proces prin imbunatatirea platformei si a experientei clientilor nostri. Suntem o echipa mica dar unita si ambitioasa.

Descrierea proiectului:

Te vei alatura unei echipe care lucreaza la continua dezvoltare a unei retele de publicitate cu o arhitectura foarte dinamica. Momentan ne aflam intr-un proces radical de schimbare (atat rescrierea completa a platformei, alaturi de integrarea de functii noi, cat si modificarea designului).
Punctul de lucru este situat in Bucuresti, zona Titan, la 5 minute de statie de metrou.

CERINTE

- Colaborarea cu echipa deja formata in dezvoltarea platformei.

Cunostinte tehnice necesare:
- HTML, CSS, JS;
- PHP, MySQL.

Cunostinte tehnice optionale (Reprezinta un avantaj):
- MongoDB, Memcached, Git, Docker, Symfony, Phalcon;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Program cu orar flexibil;
- Posibilitate de lucru full-time sau part-time;
- Workstation performant, cu posibilitatea de configurare;
- Mediu de lucru relaxat.