MERCHANDISER PRODUCTIE

TANEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Merchandiser-ul Productie are ca responsabilitati urmatoarele :
Urmarirea productiei( din stadiul de schita si pana la exportarea produsului), livrarea la timp si la nivelul de calitate impus de client.
Negocierea preturilor cu clientul.
Plasarea comenzilor de tesatura si accesorii in vederea producerii modelelor propuse de client.
Mentine legatura permanenta cu furnizorii de materii prime (tesatura , captuseala , accesorii)
Negocierea preturilor si a termenelor de livrare cu furnizori materii prime
Urmarirea comenzilor plasate la terti (negocieri preturi , termene de livrare , urmarire productie)

CERINTE

Absolvent facultate, preferabil Inginerie textila sau Comert Exterior
Experienta în productia europeana de imbracaminte CMT si/sau FOB
Minim 3 ani intr-o pozitie similara, industria textila sau unitate de productie
Fluent vorbitor de limba engleza (scris si vorbit). Limba franceza constituie un avantaj
Bune abilitati de lucru cu calculatorul (MS office, Windows),
Foarte bune abilitati de comunicare, spirit de echipa
Foarte structurat si dedicat respectarii angajamentelor si a termenelor limita
Bune abilitati in rezolvarea problemelor si luarea deciziilor

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Bonuri de masa

Fabrica de confectii si tricotaje, important producator si exportator in industria confectiilor