Merchandiser

THE PRINCE INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea şi contactarea potenţialilor clienţi (estimarea potenţialului şi bonităţii acestora);
Prezentarea produselor aflate in showroom, consiliere client;
Dezvoltarea portofoliului de clienţi prin abordare directă pentru promovarea produselor şi serviciilor cu scopul creşterii volumului de vanzari către fiecare client şi satisfacerii necesităţilor acestora;
Vizita pe teren in locatiile clientilor pentru promovare produse, amenajare spatii, incheiere contracte;
Intocmeste ofertele catre clienti, negociaza cu acestia;
Urmareste propriile comenzi de la lansare in executie pana la receptia de catre client;
Urmareşte evoluţia vanzarilor pe fiecare client deservit - Atingerea target-ului de vanzari alocat;
Incasarea in termenul agreat de companie a contravalorii facturilor;
Monitorizează: preţurile practicate pe piaţă la produsele similare, produsele noi apărute pe piaţă;

CERINTE

Studii superioare terminate (avantaj)
Permis de conducere categoria B
Afinitate technică;
Cunoştinţe de operare PC;
Experienţă in vanzari mobilă office (constituie avantaj);
Uşurinţă in iniţierea şi dezvoltarea relaţiilor interpersonale;
Persoană pozitivă, corectă, responsabilă, punctuală, implicată;
Disponibilitate pentru un post cu activitate de teren, dinamică

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in functie de experienta
- se ofera bonusuri
- se ofera posibilitatea promovarii in cadrul companiei