Medic nutritionist

Clinica de Nutritie si Diabet Diet4Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Sustinerea consultatiilor medicale de nutritie si/sau diabet.
2. Recomandarea investigatiilor si analizelor medicale specifice.
3. Recomandarea dietei personalizate pentru pacientii clinicii si monitorizarea rezultatelor.
4. Alcatuirea de diete personalizate si redactarea de articole medicale de specialitate.
5. Actualizarea permanenta a informatiilor medicale din domeniul sau de activitate.

CERINTE

1. Pasiune pentru nutritie si aplicarea principiilor unui stil de viata sanatos.
2. Fire sociabila, prietenoasa si politicoasa, dornica sa lucreze in echipa.
3. Punctualitate, atentie si grija la nevoile pacientilor; empatie.
4. Buna cunoastere a limbii engleze (nivel mediu)
5. Experienta in lucrul cu CASMB si cu programul SIUI, constituie un avantaj.

Clinica de Nutritie si Diabet Diet4Life are misiunea de a ajuta cat mai multe persoane sa slabeasca si sa se mentina intr-un mod sanatos si sa ofere suport in managementul diabetului zaharat.

Specialistii nostri ofera consultatii medicale de diabet si programe personalizate de nutritie, axate pe nevoile pacientilor, pe preferintele culinare, pe numarul de calorii consumate si pe stilul de viata.

Ne recomanda profesionalismul si dedicarea fata de domeniul in care suntem implicati, dotarile si serviciile pe care le oferim, dorinta de a incheia parteneriate pe termen lung cu pacientii nostri si de a atinge orice tinta propusa.

Pentru mai multe informatii va invitam sa vizitati site-ul nostru: www.diet4life.ro