Media planner/PPC specialist

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam Media planner/PPC specialist cu experienta in gestionarea retelelor de publicitate online (Google Adwords, Facebook, Bursadereclama.ro etc.) bun cunoscator al tendintelor si bunelor practici in utilizarea acestora.
Media planner/PPC specialist va fi responsabil de gestionarea bugetelor de publicitate Okazii si maximizarea rezultatelor.

-Creeaza, implementeaza, monitorizeaza si optimizeaza campaniile publicitare
-Google Adwords, Tradeads, Facebook, Yahoo, etc.
-Cunostinte avansate de Google Analytics
-Cunostinte medii de SEO
-Cunostinte medii de project management
-Face propuneri de campanii de promovare pentru atingerea obiectivelor de business
-Propune mediaplanuri pentru campaniile Okazii si negociaza cu publisherii
-Gestioneaza eficient bugetele de promovare, urmarind indeplinirea obiectivelor
-Realizeaza rapoarte de performanta a campaniilor si face propuneri de imbunatatiri viitoare

CERINTE

-Studii superioare finalizate
-Experienta in marketing online - minim 3 ani
-Experienta in media planning, media buying (online si offline)
-Persoană organizata, atenta la detalii
-Persoană orientata spre rezultate masurabile
-Foarte buna capacitate de analiza si sinteza
-Excelente abilitati de negociere, comunicare si prezentare
-Capacitatea de a lucra cu termene limita
-Limba engleza – nivel avansat.

DESCRIEREA FIRMEI

DESPRE OKAZII.RO:

Cu peste 4 milioane de vizitatori unici lunar si peste 2 milioane de produse aflate la vanzare, Okazii.ro este cea mai mare platforma de comert online din Romania care conecteaza milioane de utilizatori in fiecare zi.
Lansat in anul 2000, site-ul Okazii.ro se adreseaza cumparatorilor si vanzatorilor persoane fizice, dar si micilor afaceri care isi pot prezenta produsele unui public ce depaseste in acest moment 1 milion de utilizatori activi.

ECHIPA OKAZII.RO:
Peste 100 de profesionisti formeaza echipa de la Okazii.ro. Credem in lucrurile bine facute, in dezvoltare personala si colaborare, incercand sa atingem excelenta prin ceea ce facem zi de zi.

Daca vrei sa faci performanta in programare, vanzari, marketing, business development, web design si creatie, analiza de business sau relatii cu clientii noi, te asteptam in echipa noastra.
Pentru ca un job la Okazii.ro inseamna o provocare sa construiesti viitorul comertului online. Esti mandru, esti inspirat si esti respectat pentru ca faci parte din cel mai mare proiect online din Romania!