Mecanic/Mecanic Ajutor ascensor

Innate Business Value

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, firma romaneasca, cu sediul in Bucuresti, prezenta de 10 ani pe piata din Romania, si unul dintre principalii jucatori in domeniul ascensoarelor, oferind clientilor sai servicii de intretinere, reparatii si modernizari, atat la ascensoarele productie proprie, cat si la ascensoare multimarca.

In vederea extinderii activitatii, cautam tehnicieni pentru departamentul de mentenanta / service/ reparatii /deranjamente ascensoare care vor avea ca atributii principale:

- Mentenanta preventiva a echipamentelor din portofoliu, efectuata in mod periodic;
- Diagnoza, inspectia, investigarea si determinarea principalelor cauze in ceea ce priveste operarea defectuoasa a componentelor si sub-componentelor pentru ascensoare;
- Reparatia, inlaturarea si inlocuirea pieselor sau elementelor avariate din cadrul echipamentului;
- Reglarea si/ sau repararea tuturor sistemelor de ascensor pentru a asigura o utilizare in conditii de siguranta si confort;
- Interventia si ridicarea deranjamentelor, in ture;
- Interventii generale cu caracter tehnic in ceea ce priveste exploatarea ascensoarelor;
- Executarea reglarilor si micilor reparatii pentru revenirea la o functionare normala.

CERINTE

Cerinte MECANIC :
- minim 1 (un) an experienta in domeniul ascensoarelor, instalatii de ridicat,
- cunostinte tehnice de electrotehnica, mecanica, hidraulica;
- cunostinte minime de electronica;
- abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- abilitati de coordonare a unei echipe;
- spirit organizatoric, seriozitate
- persoana dedicata si dornica sa evolueze;
- disponibilitate de a lucra in ture;
- permis auto, categoria B (Obligatoriu!);
- apt pentru lucrul la inaltime.

Studii:
- Pregatire tehnica: studii tehnice superioare sau medii (liceu, scoala profesionala);
- Calificare specifica in meseria de montator/ reglor/ depanator ascensoare constituie un avantaj important.

Cerinte MECANIC Ajutor:
- cunostinte tehnice teoretice de electrotehnica, mecanica, hidraulica de baza;
- poate sa nu aiba practica in domeniu lifturilor, dar practica minima in domeniul mecanic sau electrotehnic constituie un avantaj;
- diponibilitate sa invete lucruri noi;
- spirit de echipa, seriozitate;

Studii:
- Cunostinte/ studii minime de electrotehnica sau electronica;
- Exista posibilitatea specializarii si calificarii in meseria de montator/ reglor/ depanator si de promovare ca si specialist in domeniu. Calificarea se poate obtine intr-un interval de 6-12 luni;

BENEFICII OFERITE

- Pachet de beneficii corelat cu experienta in domeniu si cerintele postului( inclusiv bonuri de masa);
- Instruire de specialitate;
- Integrarea intr-o echipa dinamica, aflata intr-un proces de dezvoltare.