Mecanic intretinere, Electrician intretinere - utilaje productie alimentara

ALKA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza o mentenanta corespunzatoare a utilajelor de fabricatie
- identifica si implementeaza programe de mentenanta preventiva pentru utilaje si instalatii
- se asigura ca sunt indeplinite toate conditiile necesare inceperii operatiei de mentenanta(instalatii oprite/scoase de sub tensiune, etc)
- repara si efectueaza reviziile conform cu manualele si recomandarile furnizorilor de echipament.
- intretine sculele si echipamentele utilizate pentru mentenanta.
- opereaza in conditii de siguranta cu sculele si dispozitivele .
- identifica si raporteaza probleme de siguranta si respectare a normelor de protectia muncii.
- anunta conducatorul procesului de fiecare data cind sunt necesare operatii de mentenanta.
- se asigura ca operatiile de mentenanta executate sunt sigure din punct de vedere tehnic si functional si se respecta politicile si regulile companiei

CERINTE

- studii medii: profil mecanic, respectiv electric/ electronic
- experienta in intretinerea si repararea utilajelor utilizate in industria alimentara
- bune abilitati de comunicare
- abilitate de lucru in echipa
- constiincios, cu simtul datoriei

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.