Manipulant Marfuri

Gi Group

27-05-2015 | EXPIRA LA 26-06-2015

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Executa activitatile de manipulare a marfurilor si depozitare conform instructiunilor;
2. Pregateste marfa (palet,colet, bucata) ce face parte din comanda;
3. Se asigura ca a pregatit marfa corect conform comenzii;
4. Realizeaza paletii, conform instructiunilor ce ii sunt date;
5. Infoliaza si eticheteaza corect paletii pregatiti pentru expeditie;
6. Aseaza marfa pe locatiile din depozit conform alocarii date de sistem si indicatiilor primite de la superior;
7. Incarca / descarca marfurile la rampa din mijloacele de transport cu ajutorul transpaletului;
8. Sorteaza produsele si le eticheteaza in functie de instructiunile primite;
9. Aranjeaza si rearanjeaza produsele pe paleti;
10. Realizeaza controlul calitativ si cantitativ al paletilor pregatiti pentru expeditie;
11. Participa activ la procesul de inventar si la toate masurile organizatorice care se impun cu privire la activitatea in cauza;
12. Se asigura ca prin manipularea produselor nu afecteaza sau deterioreaza integritatea acestora;
13. Raspunde de receptia corecta a marfurilor atat cantitativ cat si calitativ(unde este cazul);
14.Raspunde de controlul si corespondenta cu realitatea a documentelor necesare receptionarii marfurilor(unde este cazul);
15. Efectueaza controlul livrarii verificand starea produselor,corespondenta intre comanda si articolele livrate, termenele de expirare, integritatea ambalajului;
16. Participa la descarcarea marfurilor impreuna cu reprezentantul furnizorului(unde este cazul);
17. Verifica lizibilitatea codurilor de bare;
18. Efectueaza si este responsabil de retururile de marfa catre furnizori (unde este cazul);
19. Isi desfasoara activitatea astfel incat sa se situeze in mod constant la nivelul de productivitate stabilit in criteriile de performanta;
20. Are obligatia sa respecte procedurile interne care i-au fost aduse la cunostinta;
21. Participa la instruirea noilor angajaţi;
22. Informeaza superiorul asupra problemelor pe care le constata in depozit;
23. Intrebuinteaza utilajele si aparatura din dotare corespunzator numai pentru activitatile definite;
24. Intretine in stare buna de functionare utilajul si aparatura care i-a fost incredintata;
25. Participa la realizarea si mentinerea curateniei in depozit;


CERINTE

Nu este necesara experienta


BENEFICII OFERITE

Salariul net / brut 1313 brut
Tichete de masa (9.35 lei/tichet)
Spor aplicat la orele suplimentare 200%
Spor de noapte 20%
Spor de weekend 25%
Schema bonusuri/prime (daca este cazul) "Bonus maxim de Prezenta = 150 lei brut
Bonus maxim de Productivitate = 225 lei brut"
Perioada contractului angajatului - 3 luni determinat (cu prelungire de contract)
Transport (daca se asigura) - da (pentru rutele deja stabilite)


DESCRIEREA FIRMEI

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305