Manager vanzari produse profesionale infrumusetare

Famous Luxury Perfumes

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
- Mentinerea relatiilor cu clientii si gestionarea acestora;
- Planificarea și urmarirea activității de vizitare a clienților, discuții cu acesția pentru identificarea corectă și completă a necesităților lor;
- Prospectarea zonei alocate pentru dezvoltarea bazei de date de clienti potențiali;
- Negocierea si stabilirea condițiilor contractuale cu clienții săi, în conformitate cu politica comercială in vigoare;
- Intocmirea si transmiterea de rapoarte periodice si a oricaror situatii solicitate;
- Urmarirea comezilor si incasarea lor;
- Este responsabil de atingerea obiectivelor propuse, respectand politica firmei si procedurile interne.

CERINTE

- Experienta minim 1 an pe piata produselor profesionale pentru saloanele de infrumusetare este obligatorie;
- Capacitate de convingere, de persuasiune;
- Insistenta, capacitatea de a trece usor peste refuzuri;
- Bune capacitati de comunicare, responsabilitate si constiinciozitate;
- O buna cunoastere a modului de lucru cu saloanele de infrumusetare;
- Cunostinte bune de operare pe computer (Word, Excel);
- Studii superioare;

Constituie un avantaj detinerea unui portofoliu de clienti in domeniul saloanelor de infrumusetare;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri in functie de performanta
- Masina de serviciu
- Telefon mobil
- Pregatire de specialitate
- Sansa dezvoltarii personale prin training-uri si evaluari periodice

SC Q Cosmetics SRL este unicul jucator din Romania ce implementeaza un concept dedicat exclusiv saloanelor de infrumusetare pe partea de parfumerie.
Conceptul presupune vânzarea produselor de parfumerie din gama PRO LINE a brandului Famous Luxury Perfumes în saloanele de înfrumusețare la nivelul intregii tari, dar si in tarile limitrofe.