MANAGER QHSE – lucrari de constructii civile si industriale

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigurarea suportului necesar pentru punerea in aplicare a politicilor si procedurilor companiei, in scopul de a atinge obiectivele propuse;
• Gestionarea proceselor de afaceri, in scopul de a asigura planificarea, implementarea, mentinerea si imbunatatirea Sistemului de Management Integrat in cadrul organizatiei;
• Asigurarea conformarii protocoalelor HSE interne ale organizatiei, masurilor de prevenire si protective si a sistemelor de management al deseurilor cu directivele europene, legile nationale si cerintele de autorizare;
• Planificarea si efectuarea periodica de audituri pentru a se asigura functionalitatea corecta si adecvata a Sistemului de Management Integrat si elaborarea planului de actiune care detaliaza corectarea problemelor si a zonelor neconforme;
• Identificarea riscurilor, amenintarilor si zonelor periculoase care au nevoie de imbunatatiri;
• Dezvoltarea de programe de formare si derulare a instruirilor ad - hoc pentru a ajuta angajatii sa faca fata situatiilor periculoase si situatiilor de urgent, in mod responsabil, precum si prevenirea accidentelor;
• Analizarea accidentelor, daca este cazul, pentru a gasi cauzele si motivul de neglijenta astfel incat sa fie evitata orice posibilitate de reaparitie in viitor a unor astfel de accidente;
• Coordonarea activitatatii QA / QC in santiere, a responsabililor privind SSM si protectia mediului si analizarea informatiilor primite, in scopul de a rezolva orice problema;
• Monitorizarea metodelor de clasificare si analiza a neconformitatilor, a actiunilor corective / preventive si evaluarea periodica a cauzelor;
• Asigurarea progresului, in bune conditii, a auditurilor de supraveghere organizate de Organismele de Certificare si autoritati, obtinerea autorizatiilor, certificarilor si agrementarilor necesare pentru a dezvolta activitati specifice companiei;
• Pregateste toate materialele necesare pentru analiza de management.

CERINTE

• Studii tehnice
• Minim 6 ani pe o pozitie similara.

CV-urile pot fi trimise la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/