Manager Proiecte Financiare

SC Calificari Deserventi SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza conformitatea bugetului cu indicatorii efectiv realizati;
- Asigura consultanta in organizarea evidentei contabile si a inregistr?rilor financiare, conform cerintelor finantatorului;
- Actualizeaza situatiile financiare ale proiectului;
- Analizeaza bugetul, planurile si stadiul proiectului din punct de vedere financiar;
- Revizuieste bugetul;
- Pregateste raportari financiare la solicitarea managerului de proiect din partea AC;
- Pregateste raportari financiare intermediare si finale;
- Verifica documentele justificative depuse de catre persoanele juridice care presteaza activitati / livreaza produse necesare pentru implementarea proiectului, in vederea stabilirii conformitatii cu cererea de finantare / caietele de sarcini (ofertele financiare) respectiv cu prevederile manualului de implementare al PODCA, inclusiv pentru stabilirea eligibilitatii cheltuielilor.
- Intocmeste documentelor necesare realizarii la timp a platilor si a altor operatiuni financiare din proiect conform cerintelor impuse de finantator si conform alocarilor bugetare;
- Redacteaza cererile de rambursare si intocmeste documentatia necesara pentru aprobarea rambursarilor, in conformitate cu prevederile manualului de implementare al PODCA;
- Arhiveaza documentele proiectului in conformitate cu prevederile Manualului de implementare a PODCA .
- Colaboreaza cu expertul financiar din partea Autoritatii Contractante in ceea ce priveste aspectele financiare ale proiectului;

CERINTE

Studii superioare in domeniul managementului financiar sau al contabilitatii;
-experienta in managementul financiar al proiectelor PODCA;
- experienta in coordonarea unei echipe;
- bun organizator;
- cunostinte temeinice privind legislatia in domeniul financiar, management financiar si contabilitate;
- excelente abilitati de a lucra cu calculatorul (Microsoft Word si Microsoft Excel).

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de consultanta si intermedieri financiare .