Manager Procurare ( Food Products ) – Bucuresti

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o companie multinationala din domeniul logistic, leoHR recruteaza :

Principalele responsabilitati :

• Coordoneaza toate activităţile de procurare, în scopul menţinerii nivelurilor optime de stoc pentru toate produsele, în raport cu toţi parametrii de logistica;
• Asigură indeplinirea nivel ridicat a indicatorilor de performanta: 98% rata de realizare;
• Gestionează în mod direct şi supravegheaza achizitiile zilnice, controlul stocurilor şi activităţile de logistică pentru asigurarea integrităţii informaţiilor financiare;
• Identifică şi pune în aplicare procesele de îmbunătăţire şi iniţiativele de reducere a costurilor;
• Dezvolta, implementează strategii si construieste alianţe strategice cu furnizorii-cheie in vederea îmbunătăţii activităţii de procurare;
• Gestioneaza comenzile, livrarile, rezervarile si transferurile de stoc pentru toate locatiile si prin toate canalele;
• Gestioneaza capacitatea de depozitare pentru a asigura utilizarea la maximum a spatiului disponibil si a planurilor de primire ce pot fi indeplinite;
• Responsabil cu circulaţia produselor in timp util catre şi de la centrul de distributie ;
• Monitorizeaza evoluţia stocurilor pentru bunuri, optimizarea stocului de marfa, mentenanta stocurilor, delistarea articolelor propuse in conditii de siguranta, articolele expirate;
• Monitorizeaza performanţele furnizorilor pentru a asigura calitatea serviciului; evalueaza performanţa furnizorilor;
• Urmareste si raporteaza obiectivele si activitatea desfasurata in cadrul departamentului, avand la baza argumente clare si consistente;
• Mentine o foarte buna colaborare, informare si coordonare cu alte departamente operationale si administrative si cu clientii;

CERINTE

Cerinte :

• 3-5 ani experienta in procurare;
• 3 ani experienta in functii de conducere;
• Experienta in relatia cu clienti;
• Mangementul oamenilor;
• Planificarea volumului de munca;
• Managementul pierderilor;
• Limba engleza – fluent conversational;
• IT-Microsoft Office (Excel / Word / PowerPoint)- avansat, sisteme ERP.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:

• Oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti;
• Pachet salarial atractiv + beneficii flexibile.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies