MANAGER OPERATIUNI

CORTECH MED

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :

- Coordoneaza activitatea personalului suport si personalului mediu din fiecare sectie a centrelor ;
- Coordoneaza si supervizeaza graficul de lucru al personalului mediu din fiecare sectie si personalului suport astfel incat sa fie asigurata buna derulare a activitatii in cadrul centrelor de dializa ;
- Intocmeste lunar pontajul prezentei la serviciu a personalului din subordine pentru o buna derulare a activitatii ;
- Intocmeste rapoarte de activitate si diferite situatii solicitate de top-management, propunand planuri de actiune si strategii de dezvoltare in conformitate cu politica companiei;
- Intocmeste, proceduri si fluxuri de lucru, le propune catre management, le implementeaza si asigura respectarea acestora de catre personalul din centrele de dializa;
- Coordoneaza activitatea de pregatire profesionala a colegilor din subordine si propune participarea acestora la programe de pregatire profesionala;
- Supervizeaza utilizarea si intretinerea consumabilelor, obiectelor de inventar si echipamentelor;
- Este responsabil de evaluarea performantelor angajatilor din subordine conform Procedurii si Politicii de Evaluare a Performantelor;
- Participa la procesul de recrutare si selectie a personalului din subordine pentru acoperirea pozitiilor vacante in colaborare cu Directorul General ,medicul sef;
- Participa la intocmirea bugetului spitalului si face propuneri catre management;
- Centralizeaza comenzile lunare de achizitii de pe fiecare sectie, monitorizand consumurile si participand la autorizarea cheltuielilor si incadrearea acestora in bugetele estimate;
- Asigura buna comunicare in cadrul centrelor cu colegi din alte locatii/ departamente;
- Verifica corectitudinea raportarii zilnice a tuturor datelor statistice (miscarea bolnavilor, consumul de medicamente, materiale si dispozitive medicale, etc).

CERINTE

Candidatul ideal:

- Experienta profesionala: minim 3 ani intr-o pozitie de coordonare operatiuni centre spital/dializa;
- Pregatirea necesara: studii superioare finalizate medicale,abilitati excelente de comunicare;
- Orientarea catre client si rezultat,capacitate de analiza si luare a deciziilor,atitudine corecta si deschidere catre angajati si client/ pacienti,flexibilitate, spirit de echipa, spirit organizatoric, dinamism, implicare;
- Excelente cunostinte financiare, de coordonare echipa;
- Cunostinte utilizare avansata de MS Office;
- Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
- Posesor permis conducere categoria .B;
- Disponibilitate deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:

- sistem competitiv de remunerare;
- mediu placut; colectiv tanar;
- laptop,telefon;auto in folosinta.

DESCRIEREA FIRMEI

Dealer Toshiba in Romania pentru aparatura medicala.