Manager Magazin/ Sef magazin

GERMAG TREND SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza activitatea operationala si comerciala la nivel de magazin;
• Coordoneaza, consiliaza, evalueaza si motiveaza echipa din magazin;
• Implementeaza in magazin strategia de vanzari a companiei si campaniile de Marketing direct;
• Asigura receptia marfii in magazin si controlul stocului de marfa;
• Coordoneaza activitatile de merchandising din zona magazinului;
• Are activitati de vanzare directa, operare casa de marcat;
• Propune si implementeaza solutii pentru optimizarea activitatilor de vanzare in magazin, customer service, fidelizarea clientilor, cresterea targetului comercial;
• Solutioneaza amiabil si cu tact relatiile cu clientii din magazin;
• Intocmeste analize si rapoarte specifice.

CERINTE

Cautam Manager magazin/ Sef Magazin energic, ambitios, descurcaret si responsabil, cu urmatorul profil ideal:
• Minim studii medii finalizate;
• Minim 2- 3 ani experienta in vanzari directe;
• Experienta intr- o pozitie similara/ in coordonarea unei echipe de lucru reprezinta un avantaj;
• Capacitate de coordonare si motivare a unei echipe;
• Foarte bune abilitati de organizare, control si un bun management al timpului;
• Abilitati de comunicare excelente, tact, diplomatie;
• Prezenta de spirit, flexibilitate;
• Orientare catre client, spre performanta si dorinta permanenta de dezvoltare profesionala;
• Limba engleza nivel conversational mediu spre avansat.

BENEFICII OFERITE

• salariul net de 2100 - 2500 lei, in functie de nivelul de experienta si performante;
• comision din vanzari;
• training intern;
• discount de 20% la achizitionarea oricarui produs din magazinele Germag.

Compania GERMAG TREND S.R.L. este prezenta inca din anul 2004 pe piata romaneasca, dupa existenta sa comerciala in Germania si Olanda, si are ca obiect de activitate importul in Romania al produselor din Germania si al confectiilor scandinave marca Bjornson si distribuirea acestora atat angro cat si en-detail.

GERMAG TREND S.R.L., cu o cifra de afaceri de 13.000.000 lei inregistrata in 2015, cu sediul propriu de 3.000 mp dezvoltat in regie proprie in comuna Ilfov, are deschis in prezent un lant de 12 magazine.

Succesul nostru se bazeaza atat pe faptul ca lucram doar cu produse de calitate din Germania si Olanda cat mai ales datorita echipei noastre, in numar de peste 100 de persoane, care este formata din profesionisti competenti si dedicati, buni colegi si oameni de valoare.