Manager centru de formare profesionala

S.C. FORMARE PROFESIONALA PLUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatilor de formare
- Intocmirea planner-ului si a orarelor de curs
- Recrutarea si selectia formatorilor
- Evaluarea formatorilor
- Promovarea serviciilor de formare
- Asigurarea acoperirii cheltuielilor de functionare printr-un management corect
- Asigurarea relatiei cu ANC
- Intocmirea si verificarea bazelor de cursuri
- Intocmirea adreselor de deschidere curs si examen
- Intocmirea orarelor de curs si a actelor de deschidere cursuri
- Relatia cu comisiile de evaluare
- Solutionarea nemultumirilor cursantiilor
- Ofertarea unor pachete de cursuri pentru segmentul business
- Coordonarea echipei de fron-office (consiliere)
- Verificarea situatiei incasari-plati numerar si cont
- LISTA PLATI LUNARE (la fiecare inceput de luna)
- ORAR ACTUALIZAT (in fiecare vineri)
- REGISTRU MATRICOL
- Supravegherea inregistrarilor in registru matricol
- Verificarea si intocmirea bazelor de curs in vedera intocmirii certificatelor
- Controlul platilor (PF) rate de curs.
- Organizarea/reorganizarea cursurilor in functie de grupul tinta si puterea de cumparare
- Planificarea strategiilor pe termen mediu si scurt
- Intocmirea de analize de cost specifice fiecarui program de formare
- Intocmirea si asigurarea necesarului
- Salarizare formatori
- Incheierea de rapoarte cu privire la activitatea echipei

CERINTE

- Experienta in domeniul managerial
- Experienta in domeniul formarii profesionale
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Cunostinte avansate de utilizare PC
- Cunostinte in implementarea programelor europene

BENEFICII OFERITE

- Libertate de decizie
- Intership/Training cu actualul manager in prima luna
- Pachet salarial motivant
- Bonusuri la atingerea target-ului + comision nelimitat din profit
- Bonusuri la impementare strategii si programe noi
- aproximativ 5 saptamani de concediu anual, platit 100%

Echipa Formare Plus este una dintre cele mai tinere echipe din domeniul formarii profesionale din Romania. Astfel, venim cu idei inovatoare si moderne de invatare, eliminand stilul sumbru al cursurilor de formare clasice. Mizam foarte mult pe partea practica a cursurilor, iar in ceea ce priveste partea teoretica ne asiguram intotdeauna ca modalitatea de formare a participantilor este interactiva si permite asimilarea cu o mai mare usurinta a cunostintelor. Experienta vasta a echipei noastre se regaseste in fiecare detaliu al activitatii noastre. Oferim cursantilor suporturi de curs interactive, rechizite si consumabile gratuit, pe toata perioada desfasurarii cursurilor. Deasemenea posibilitatea achitarii cursurilor in rate este un sprijin important oferit cursantilor nostri. La Formare Plus suntem mereu alaturi de cursantii nostri si ii sprijinim atat in timpul cursurilor cat si dupa finalizarea acestora. Prin contractele si colaborarile pe care le avem incheiate cu agentii economici, reusim sa plasam imediat dupa finalizarea cursurilor absolventii care au rezultate notabile pe parcursul programelor de formare.