Manager Automatizari Industriale - Reifen Gundlach, Germania, Raubach

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locul de munca va fi in Germania, in cadrul Reifen Gundlach, la sediul nostru de la Raubach - comert international en-gros cu anvelope.
In Europa, Reifen Gundlach se afla in primele 5 firme de profil. Din 2012 firma a fost achizitionata de grupul olandez PON, cu activitate la nivel mondial si 11000 angajati si se afla pe un trend ascendent.

Responsabilitatile postului:
- veti sprijini managerii tehnici la stabilirea sarcinilor strategice si operative;
- veti sprijini planificarea si coordonarea resurselor umane si materiale;
- veti sprijini optimizarea proceselor logistice si cresterea eficientei lor;
- managementul calitatii;
- interfata la nivel de management cu celelalte departamente interne din firma;

CERINTE

- studii universitare sau scoala tehnica automatizari sau profil mecanic;
- experienta in automatizari industriale;
- cunostinte temeinice de PLC (Simatic S5 si S7) si programare de roboti industriali;
- experienta in constructia de masini si utilaje, echipamente industriale, linii automatizate de productie;
- capacitate elevata de analiza si conceptie;
- aptitudini organizationale si de management, spirit de echipa si capacitati de comunicare foarte bune;
- capacitate de invatare ridicata;
- experienta cu pachetul de programe MS-Office;
- disponibilitate de a calatori (Germania, Graz-Austria, Györ- Ungaria, etc);
- cunostinte foarte bune de limba engleza vorbit si scris (lb. germana ar fi un avantaj dar nu este o conditie obligatorie);

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- posibilitate de dezvoltare personala si profesionala;
- salarizare in functie de calificari si experienta se va plati salariul corespunzator unei astfel de pozitii in Germania;