Manager Administrare Aplicatii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonează administrarea aplicaţiilor software la nivel de companie şi a licenţelor aferente;
Coordoneaza implementarea in productie noile versiuni ale aplicatiilor sau modificari ale acestora
Contribuie la definirea si eficientizarea proceselor specifice coordonate asigurand elaborarea/ actualizarea si optimizarea normelor si procedurilor interne si armonizarea acestora cu celelalte procese de business;
Coordonează implementarea solutiilor de backup pentru aplicatiile companiei.
Coordonează, supervizează şi monitorizează activitatea echipei din subordine;
Monitorizează functionarea aplicatiilor şi face propuneri pentru imbunatatirea functionarii aplicatiilor;
Asigură administrarea utilizatorilor aplicatiilor;
Participă la configurarea aplicatiilor în funcţie de nevoile de business şi profesionale;

CERINTE

Studii superioare tehnice (IT);
Minimum 3 ani experienţă într-o poziţie similară într-o companie financiară;
Certificari in domeniul IT constituie avantaj;
Cunostinte si abilitati tehnice/ tehnologie in domeniul de activitate: cunostinte avansate de administrare server de aplicatie Apache/Tomcat, Oracle Weblogic, IIS, JBoss, Webservicesm SoapUI, LoadUI, SQL /PLSQL, Baze da date Oracle, Sisteme de operare de tip Linux (RedHat, Fedora), Windows Server;
Cunoasterea business-ului companiei, a proceselor si structurii organizationale aferente constituie avantaj;
Excelente abilităţi de organizare, planificare, coordonare şi management al resurselor;
Excelente abilităţi de luare a deciziilor si de rezolvare de problemelor;
Abilităţi de comunicare verbală şi scrisă;
Limba Engleză la nivel avansat;
Asumarea responsabilităţii;
Orientare puternică spre rezultate;
Angajament organizational.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/