Magento Senior Backend Developer

Forideas Project Design SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un Senior Backend Developer care sa se alature echipei noastre de dezvoltatori pe Magento. Responsabilitatile principale vor fi de realizarea partii de backend pentru magazinele online din portofoliu, de la realizarea arhitecturii informatice in faza de proiectare pana la implementari si integrari complexe.

Canditatul ideal trebuie sa fie o persoana tanara, cu o atitudine proactiva care isi doreste sa duca la bun sfarsit proiectele in care este implicat si care in egala masura este responsabil de munca pe care o face.

CERINTE

Minim 3 ani de experienta pe Magento
- Minim 5 ani de experienta pe programare PHP / MySQL
- Cunostiinte avansate de CSS / HTML / jQuery / Javascript
- Buna cunoastere a Linux-ului, Ngnix, Apache, Varnish, modalitati de version control (GIT/SVN)
- Intelegerea functionalitatilor de baza pentru magazine de tip eCommerce;
- Experienta cu integrari de tip third party prin API, Feed (XML / .csv);
- Abilitatea de a dezvoltarea rapid module noi ori dezvoltarea de noi functionalitati pe module deja existente;
- Reprezinta un avantaj Magento Developer Certification;
Are relatii directe cu alti programatori (de pe acelasi nivel ori de pe alte nivele) si cu echipa de Project Management.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru tanar, placut, gata tot timpul de noi provocari
- Salariu si recompensari pe msarua
- Echipa dornica sa invete de la cei mai experimentati
- Posibilitate de promovare rapida
- Team-building-uri si cursuri de dezvoltare periodice

4ideas este o agentie de web design si dezvoltare software ce realizeaza proiecte de tip ecommerce pe Magento, site-uri de prezentare pe Wordpress si software la comanda (aplciatii desktop, aplicatii mobile, aplicatii web personalizate). In 6 ani de existenta am reusit sa strangem peste 100 de clienti multumiti si peste 150 de proiecte duse la bun sfarsit