Lucrator santier ( montaj tamplarie pvc, izolatii)

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare cauta Lucratori pentru santier, conform standardului ocupational

Fierar betonist cod COR 712302

- se efectueaza lucrari de amenajare exterioare a blocurilor
- montaj tamplarie PVC, montaj izolatii polistiren
- tencuiala
- lucrul la inaltime, pe schele automatizate sau simple, cu unelte de greutate medie

CERINTE

În funcţie de faza de lucru, fierarul betonist colaborează cu alte categorii de muncitori: sudori, dulgheri, betonişti etc.
Fierarul betonist manipulează materialele necesare pentru activităţile curente de muncă şi le transportă în majoritatea cazurilor pe distanţe mici, prin purtare directă de la locurile în care sunt aduse cu mijloace de transport şi de ridicare a sarcinilor. Fierarii betonişti care fixează materialele în dispozitive de prindere ale utilajelor pentru transport la înălţime sau pe orizontală sunt instruiţi şi autorizaţi ca legători de sarcină.
Pentru practicarea ocupaţiei sunt necesare capacităţi de rezistenţă la efort, lucru în condiţii de înălţime, de realizare a unor activităţi repetitive, în condiţii procedurale stricte, cu autonomie restrânsă.
Atitudinile principale cerute la locul de muncă sunt: disciplina, seriozitatea, preocuparea profesională, responsabilitatea şi atenţia

BENEFICII OFERITE

Salarizare motivanta
Mediu de lucru organizat in care sarcinile sunt bine diviztate, nu se accepta principiul "orice om este bun la toate "

Doar candidatii selectati vor fi contactati.
Anuntul va fi reactivat pe durata perioadei de proba de 90 de zile de la angajare.

DESCRIEREA FIRMEI

Pentru mai multe detalii intra ACUM pe http://www.temax.ro