Lucrator Comercial, Casier, Vanzator

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Configurarea, testarea si implementarea de solutii software dezvoltate in cadrul companiei in principal utilizand tehnologia JAVA;
Efectuarea analizei tehnice precum si oferirea de consultanta tehnica pe solutiile realizate pentru clientii companiei;
Participa la proiectarea sistemelor si solutiilor informatice;
Actualizeaza documentatia tehnica a proiectelor la care lucreaza;
Oferta support departamentului de pre-sales in ofertarea solutiilor pentru clientii comapaniei;
Support level 3 pe solutiile dezvoltate;
Participa la cursurile de perfectionare organizate de firma.

CERINTE

Studii superioare de profil informatic;
Cunostinte de instalare, configurare si administrare solutii pe servere de aplicatii JAVA (de exemplu: Tomcat, JBoss, Websphere Application Server)
Cunostinte de lucru cu bazele de date relationale;Experienta cu una din bazele de date Oracle, SQL Server, MySQL;
Bune abilitati de comunicare cu clientii si colegii atat in limba romana cat si in engleza;
Aduce un avantaj experienta anterioara in lucrul cu alte platforme enterprise de gestionare electronica a documentelor;
Disponibilitate pentru deplasari internationale de scurta durata;
Experienta de minim 2 ani in implementarea solutiilor software.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).