Lucrator comercial

Impact Advertising SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- preluarea comenzilor facute prin intermediul magazinului online sau prin mail/telefon;
- urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;
- prezentarea si promovarea produselor comercializate, a ofertelor comerciale ale companiei catre clienti;
- acordarea asistentei d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- actualizarea datelor in programul de gestiune;
- incasarea contravalorii marfurilor conform factura/bon fiscal in numerar sau card bancar;
- emiterea zilnica, la incheierea programului de lucru, a rolei jurnal (Z), privind incasarile efectuate prin numerar si card bancar;
- intocmirea zilnica la incheierea programului de lucru a monetarului si a documentului de incasari;
- adoptarea unei atitudini corecte, amabile, comerciale in fata clientului, persoana fizica sau juridical;
- respecta programul de lucru stabilit.

CERINTE

Candidatul ideal:
- studii medii sau superioare de preferinta;
- cunostinte operare PC: pachetul MS Office, Internet si aplicatii e-commerce ( constituie avantaj cunoasterea unui program de gestiune);
- atitudine de vanzator, orientat spre realizarea scopurilor companiei;
- atentie distributiva, simt pentru detaliu, capacitate rapida de decizie;
- sa fie o persoana dinamica, responsabila si organizata;
- capacitate de lucru in echipa;
- cunostiinte elementare in IT reprezinta un avantaj.

Conectica.ro (marca inregistrata Impact Advertising SRL) este magazin online ce furnizeaza in principal produse destinate domeniului IT. Obiectivul principal este satisfacerea permanenta a cerintelor si nevoilor clientilor nostri si construirea unei relatii de lunga durata.