Lucrători depozit - Equest Logistic Center, Militari

S.C. ELMEC ROMANIA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participă la descarcarea şi verificarea mărfurilor sosite în depozit
- Realizează recepţia mărfii, aranjează produsele pe rafturi

- Pregăteşte comenzile pentru livrare

- Manipulează marfa în depozit manual şi mecanizat (cu ajutorul lizei/stivuitorului)
- Participă la inventarierea mărfurilor

CERINTE

- Studii medii
- Abilitate de a lucra în echipă, seriozitate
- Spirit de observaţie dezvoltat
- Experienţa în lucrul cu stivuitorul constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariul: 750 – 900 Ron
Bonuri de masa
20% reducere la produse
Echipament de lucru
Program: Luni-Vineri, 8:00 - 16:30 (1/2 ora pauza de masa)
Asigurăm transport gratuit la/de la depozitul din zona Militari (plecari 2 masini din zona Lujerului, respectiv Buftea)
Contract pe perioada determinata de 6 luni, cu posibilitate de prelungire.

Parc logistic: “EQUEST LOGISTIC CENTER”

Compania Elmec România, parte a Grupului Folli Follie din Grecia, este unul dintre cei mai importanti retaileri nationali de articole de sport si fashion. Compania deţine la nivel national o reţea extinsa de 34 de magazine, dintre care magazine de tip monobrand (Nike, Converse, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans), magazine multibrand (Collective, Kix, Star Place), magazine de bijuterii si accesorii Folli Follie si magazine tip outlet. Elmec Romania detine in portofoliu o serie de branduri internationale, cum ar fi: Nike, Converse, Juicy Couture, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Marlboro Classics, Napapijri, Polo Ralph Lauren, Miss Sixty, Killah, DKNY Jeans, Energie, Scotch&Soda, Maison Scotch, UGG Australia, Superdry, G-Star Raw, Pepe Jeans London, Gant Footwear.

Portofoliul premium de branduri distribuite si comercializate de catre Elmec Romania a impus necesitatea dezvoltarii unor concepte de retail multibrand inovatoare, care sa devina destinatia favorita a iubitorilor modei. Recent, Elmec Romania a inaugurat primul magazin “Collective” in centrul comercial Baneasa Shopping City, un concept modern de magazin multibrand care reuneste marci faimoase din lumea modei. Odata cu lansarea noului magazin, Galeriile “Famous Brands” din Bucuresti Mall si Plaza Romania s-au aliniat noilor cerinte ale grupului si-au schimbat denumirea in “Collective”.

In magazinele Collective, iubitorii modei au la dispozitie branduri internationale recunoscute si apreciate: Polo Ralph Lauren, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Napapijri, Marlboro Classics, DKNY Jeans, Scotch&Soda, Superdry – brand recent introdus in portofoliul companiei, Converse, G-Star Raw, Miss Sixty, Killah. De asemenea, aici pot fi gasite ultimele colectii de incaltaminte si accesorii ale indragitului brand UGG Australia, precum si ultimele colectii Gant Footwear. Mai mult, odata cu lansarea magazinelor Collective, Elmec Romania introduce in portofoliul sau brandul Juicy Couture, atat de cunoscut si apreciat la nivel mondial.