Logistics Manager Assistant (magazin online)

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv: Pozitia va reprezenta un liant intre departamentul Serviciu clienti si centrul de expediere;

- Îmbunătăţirea standardelor şi proceselor, cât şi implementarea proceselor comerciale: prelucrarea creditărilor, verificarea şi prelucrarea comenzilor, verificarea modalităţilor de plată, prelucrarea garanţiilor de preţ, îmbunătăţirea continuă a sistemului de generare şi prelucrare tichete, prelucrarea cazurilor ce necesită clarificare, verificarea comenzilor deschise / rezolvate, prelucrarea reclamaţiilor, prelucrarea retururilor
- Implementarea rezultatelor conform indicaţiilor şi regulii celor 6C (produsul corect, la momentul corect, la locul corect, în cantitatea corectă, calitatea corectă, la preţul corect)
- Colaborare la şcolarizarea angajaţilor / programe de training pentru centrul de expediere;
- Oferirea de suport departamentului Serviciu clienţi şi contribuie la îmbunătăţirea formularului de contact
- Propuneri de îmbunătăţire a paginii de internet, a layout-ului standard, a utilizării, a sortimentului, a serviciilor, a reglementărilor de culanţă şi a proceselor aferente, ca de ex. procesul de vânzare

CERINTE

- Cunoştinţe avansate de LIMBA GERMANA – OBLIGATORIU
- Studii superioare finalizate
- Operare sigură a aplicaţiilor MS-Office
- Experiență de mai mulți ani în domeniul serviciilor pentru client
- Afinitate către web shopping
- Experienţă în relaţionarea cu clienţii (online)
- Abilitate de comunicare
- Abilitate de a se impune
- Respectarea acordurilor cu partenerii interni şi externi
- Gândire analitică şi capacitate de percepere rapidă
- Iniţiativă proprie şi abilitate de a lucra în echipă
- Soluționează probleme sistematic și durabil, școlarizează angajații în mod systematic
- Hotărât, orientat spre soluții, rezultate și clienți

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.