Asistent medical

DentalARIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
- Pregatirea materialelor si a instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului stomatolog;
- Dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice;
- Dezinfectia dupa fiecare pacient a pieselor de mana, sprayului de aer - apa, aspiratorului de saliva;
- Pregatirea injectiilor pentru anestezia locala ;
- Pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor;
- Dezinfectarea suprafetei de lucru din cabinetul dentar si a unitului dentar;
- Consemnarea in fisele pacientilor a manoperelor efectuate de medicul stomatolog;
- Utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinet.

Programul de lucru este in ture de Luni pana Vineri.
Descrierea companiei

DentalARIA este o clinica stomatologica permanent preocupata de noua tehnologie in ceea ce priveste tratamentul stomatologic. Situata intr-o zona ultra centrala a Bucurestiului clinica noastra va ofera intimitatea necesara tratamentelor medicale la cele mai inalte standarde . Intr-o atmosfera placuta veti intalni o echipa de medici specializati la cele mai prestigioase cursuri ale momentului, pregatiti in elaborarea celor mai minutioase tratamente dentare si obtinirea unor rezultate de varf.

Echipa noastra este formata din medici specialisti permanent pregatiti la cursuri nationale si internationale cu cei mai buni profesori ai momentului. Imbinind abilitatile artistice cu cele tehnice si folosind tehnologie de ultima generatie, medicii nostri ofera o gama larga de posibilitati pentru obtinerea unui zambet mai frumos.

CERINTE

Candidatul ideal

- Scoala postliceala finalizata;
- Abilitati foarte bune de comunicare;
- Abilitati de organizare, coordonare si atentie la detalii;
- Abilitatea de a lucra in echipa;
- Experienta in domeniu constituie un avantaj.