Laborant

DSM NUTRITIONAL PRODUCTS ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea probelor de furaje pentru analize
- Implementare NIR
- Comunicarea cu laboaratoare externe pentru validare metode de analiza (locale si din afara tarii)
- Identificarea problemelor si solutionarea acestora in masura in care tin de activitatea laboratorului
- Gestionarea probelor de furaje de la clienti in vederea analizarii si comunicarea rezultatelor
- Manipularea si intretinerea aparaturii de laborator
- Activitati adminstrative care tin de laborator
- Inregistrari de calitate
- Intocmeste proceduri de lucru pentru laborator

CERINTE

- Studii medii sau superioare cu profil chimie, biologie, zootehnie, medicina veterinara
- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Cunostinte de limba engleza
- Persoana dinamica;
- Disponibilitate de a lucra part time, program flexibil;
- Abilitati de organizare a muncii si gestionarea responsabilitatilor;
- Spirit de initiativa si abilitati de invatare;
- Cunostinte de operare PC - MS Office (Word, Excel, PPT)
- Atentie mare la detalii;
- Abilitati de rezolvare a problemelor;
- Capacitate de a lua decizii rapide.
- Cunostinte de aparatura de laborator (NIR)
- Experienta similara

BENEFICII OFERITE

Salariu Motivant
Transport asigurat din Bucuresti zona Obor

DESCRIEREA FIRMEI

Productie si comercializare produse nutritionale animale