Key Account Specialist - Marketplace (Audio-Video/IT/Telecom)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea produselor din portofoliul companiei prin parteneri cu prezenta online;
Administreaza si dezvolta in mod activ portofoliului de parteneri primit;
Prospectarea pietei, identificarea potentialilor parteneri si marirea portofoliului de parteneri;
Negocierea, incheierea, si asigurarea executiei contractelor si acordurilor comerciale conform regulilor interne si strategia companiei;
Mentinerea relatiilor cu clientii: executa vizite parteneri, gestioneaza feedback partneri, reinnoiri contracte, organizarea de evenimente cu partenerii, organizarea campaniilor de incentives, initierea si gestionarea promotilor si alte unelte de marketing etc
Preluarea si urmarirea comenzilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;
Gestionarea portofoliului de produse destinate mediului online prin analiza continua a pietei de profil, a tendintelor acesteia, analiza si actualizarea preturilor;
Intocmirea de rapoarte şi analize periodice referitoare la cererea, oferta si vanzarile produselor din portofoliul online;
Raspunde de actualizarea produselor pe site-urile partenere, verificarea si actualizarea stocurilor;
Colaborarea cu departamentul de Marketing pentru definirea metodelor de promovare a portofoliului de produse destinate mediului online, documentarea corecta a produselor, strategii de pricing;
Colaborarea cu departamentul de Logistica pentru a asigura corectitudinea si respectarea termenelor de livrare;
Colaborarea cu departamentul Presales in vederea documentarii corecte a produselor si/sau solutiilor;
Furnizarea informatiilor despre produsele disponibile, stocuri, termene de livrare, etc;
Urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare incasarii la timp.

CERINTE

Experienta profesionala anterioara intr-un job similar de minim 3 ani;
Absolvent de studii superioare;
Experienta relevanta in industrii similare constituie un avantaj (AV/IT/Telecom/Security & Safety);
Foarte bune abilitati de negociere si comunicare
Capacitatea de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene;
Limba engleza nivel bun, scris/citit/vorbit (relatia cu producatorii externi);
Cunostiinte operare PC nivel avansat: aplicatii MS office, aplicatii ERP (Charisma);
Disponibilitate la deplasari.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (salariu fix +bonusuri in functie de realizari);
Contract de munca full time, perioada nedeterminata.

Detalii: www.QLT.ro
cariera@QLT.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.